Kate Boguslawska

Position: Partner Area(s) of Practice: Prawo gospodarcze oraz prawo pracy Telephone: 020 7406 1000 Email: katarzynaboguslawska@cartercamerons.com

Mecenas Kate Bogusławska kwalifikacje adwokackie uzyskala w 2006 jest Partnerem w kancelarii Carter Lemon Camerons specjalizującym się w prawie spółek, prawie korporacyjnym, gospodarczym oraz prawie pracy. Swoje wieloletnie doświadczenie zdobywała w wielu kancelariach londyńskiego City, reprezentując interesy klientów pochodzących z różnych sektorów gospodarki.

Kate ukończyła studia prawnicze w Wielkiej Brytanii oraz studia filologiczne w Polsce. Zapewnia profesjonalne doradztwo prawne zarówno w języku angielskim jak i polskim, w sposób umożliwiający pełne zrozumienie indywidualnej sytuacji prawnej oraz podejmowanie świadomych decyzji.

W trakcie swojej wieloletniej pracy prowadziła liczne negocjacje handlowe, sporządzała skomplikowane umowy między udziałowcami spółek, przygotowywała opinie umów handlowych oraz opinie innych dokumentów prawnych. Ponadto, wielokrotnie reprezentowała polskie firmy przewozowe w sporach z brytyjskim urzędem celnym i strażą graniczną. Kate ma również ogromne doświadczenie w sprawach związanych  z dochodzeniem roszczeń oraz w sprawach  z zakresu prawa pracy.

Dzięki swojemu profesjonalnemu podejściu Kate buduje oraz wzmacnia relacje ze swoimi klientami oraz innymi organami eksperckimi czy instytucjami publicznymi. Potwierdza to chociażby fakt, że Kate jest polecana przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Wielkiej Brytanii oraz wiodące kancelarie prawne w Polsce, które często instruują ją do reprezentacji ich klientów w sprawach dotyczących brytyjskiej jurysdykcji.

Kate jest autorką wielu artykułów z zakresu prawa gospodarczego, a w szczególności prawa pracy. Jest także współautorką Przewodnika polskiego przedsiębiorcy w Wielkiej Brytanii, opublikowanego przez polską Ambasadę w Wielkiej Brytanii.

Kate zawsze podkreśla, że indywidualne podejście do klienta stanowi o możliwościach efektywnej współpracy, która umożliwia poszukiwanie najlepszych rozwiązań dla klienta.