Wiza małżeńska dla osób w związku z obywatelem brytyjskim

 

Wiza małżeńska to kategoria wizy przewidziana dla osób pozostających w związku z obywatelem brytyjskim lub osobą posiadającą prawo stałego pobytu w Wielkiej Brytanii. Będą jej potrzebować obywatele państw nienależących do Unii Europejskiej, którzy chcą zamieszkać wraz ze swoim małżonkiem na terenie Wielkiej Brytanii, podjąć pracę i móc legalnie przebywać w kraju.

wiza malzenska

Wiza małżeńska – wymagania

Przed złożeniem aplikacji o wizę małżeńską należy upewnić się, że spełnione są wszystkie wymagania aby taką wizę uzyskać. Należą do nich między innymi:

  • Aplikujący musi mieć powyżej 18 lat;
  • Aplikujący i małżonek muszą być w prawdziwym i trwałym związku małżeńskim;
  • Aplikujacy i jego małżonek muszą spełniać wymogi finansowe;
  • Aplikujący i małżonek muszą spełnić warunki dotyczące wspólnego zamieszkania;
  • Aplikujący musi wykazać się znajomością języka angielskiego;

Aplikujacy o taką wizę musi mieć w planach wspólne zamieszkanie i życie z małżonkiem, a także wykazać, ze małżeństwo zostało zawarte zgodnie z prawem i przedstawić honorowany przez Wielką Brytanię akt małżeństwa.

Wiza małżeńska – Jak aplikować?

Planując aplikację do Home Office powinno się pamiętać o wartości jaką niesie profesjonalne doradztwo radcy prawnego, specjalizującego się w konkretnej dziedzinie prawa. Dla prawnikόw Carter Lemon Camerons bezpieczeństwo klientów i uregulowanie ich statusu imigracyjnego jest kluczowe, dlatego też oferujemy pomoc prawną w zakresie doradztwa a także sporządzenia aplikacji do Home Office.

Zapraszamy do kontaktu mailowego z naszym dzialem imigracyjnym w Carter Lemon Camerons  lub telefonicznego pod numerem +44 (0) 20 7406 1018.