Settled status oraz pre-settled status dla obywateli Unii Europejskiej

Obywatele Unii Europejskiej zamieszkujący na terenie Wielkiej Brytanii będą mogli wystąpić do EU Settlement Scheme aby móc kontynuować zamieszkiwanie w Wielkiej Brytanii po 20 czerwca 2021 roku. Aplikujący wystąpić będą mogli o tzw. settled status lub pre-settled status w zależności od tego jak długo zamieszkują w Wielkiej Brytanii.

System składania aplikacji zostanie w pełni uruchomiony od 30 marca 2019. Aplikację składać będzie można do 30 czerwca 2021.

Settled status

Kto powinien aplikować?

Obywatele Unii Europejskiej oraz członkowie ich rodzin, będą museli złożyć aplikację jeśli chcą pozostać w Wielkiej Brytanii po 30 czerwca 2021. Dotyczy to również osób w związku małżeńskim z Brytyjczykami.

Planując aplikację do Home Office powinno się pamiętać o wartości jaką niesie profesjonalne doradztwo radcy prawnego, specjalizującego się w konkretnej dziedzinie prawa. Dla prawnikόw Carter Lemon Camerons bezpieczeństwo klientów i uregulowanie ich statusu imigracyjnego jest kluczowe, dlatego też oferujemy pomoc prawną w zakresie doradztwa a także sporządzenia aplikacji do Home Office.

Zapraszamy do kontaktu mailowego z naszym dzialem imigracyjnym w Carter Lemon Camerons  lub telefonicznego pod numerem +44 (0) 20 7406 1018.