Prawo imigracyjne UK – Polski prawnik

Prawo imigracyjne UK to zagadnienie, ktόre często pojawia się w pytaniach naszych klientόw niepewnych ich statusu imigracyjnego w Wielkiej Brytanii. Prawnicy w dziale prawa imigracyjnego Carter Lemon Camerons udzielają porad prawnych, a także pomagają w sporządzeniu aplikacji do Urzędu Imigracyjnego (Home Office) zarόwno dla klientόw indywidualnych, jak i korporacyjnych.

prawo imigracyjne uk polski prawnik londyn

Prawo imigracyjne UK – Polski prawnik

Prawo imigracyjne UK – Brexit

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wzbudza wśród Polakόw oraz innych obywateli Unii Europejskiej mieszkających w Wielkiej Brytanii coraz większy niepokόj. Przyszłość obywateli Unii Europejskiej zamieszkujących na terenie Wielkiej Brytanii jest wciąż niepewna i choć scenariusz obowiązkowego powrotu do kraju setek tysięcy Polakόw mieszkających na wyspach jest mało prawdopodobny, to warto już teraz podjąć kroki w celu uregulowania swojego statusu w Wielkiej Brytanii.

Prawo imigracyjne UK przewiduje następujące możliwości uregulowania swojego statusu:

  • Aplikacje o prawo stałego pobytu (permanent residence)
  • Aplikacje o registration certificate
  • Aplikacje o obywatelstwo brytyjskie (naturalizacja)

Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii mogą wystąpić do Home Office o wydanie dokumentu potwierdzającego ich prawo stałego pobytu (permanent residence) jeśli mieszkają i wykonują ‘Treaty rights’ w Wielkiej Brytanii przez co najmniej 5 lat.

Aplikacja o Registration Certificate złożona może zostać przez obywatela EEA (Europejska Strefa Ekonomiczna) lub Szwajcarii. Należy również spełnić jeden z następujących wymogόw: być osoba zatrudnioną, studiującą, samozatrudnioną, samowystarczalną finansowo lub poszukujacą pracy.

Naturalizacja to opcja dla obywateli, ktόrzy posiadają już prawo stałego pobytu i chcialiby uzyskać obywatelstwo brytyjskie.

Pomoc prawna w składaniu aplikacji do Home Office

Planując aplikację o prawo stałego pobytu, rejestrację lub naturalizację w Wielkiej Brytanii powinno się pamiętać o wartości jaką niesie profesjonalne doradztwo radcy prawnego, specjalizującego się w konkretnej dziedzinie prawa. Dla prawnikόw Carter Lemon Camerons bezpieczeństwo klientów i uregulowanie ich statusu imigracyjnego jest kluczowe, dlatego też oferujemy pomoc prawną w zakresie doradztwa a także sporządzenia aplikacji do Home Office.

Zapraszamy do kontaktu mailowego z mecenas Katarzyną Bogusławską, Partnerem w Carter Lemon Camerons w departamencie ds. korporacyjnych lub telefonicznego pod numerem +44 (0) 20 7406 1018.