Obowiązki Landlorda wynajmującego mieszkania imigrantom w UK

Obowiązki Landlorda wynajmującego mieszkania imigrantom to zagadnienie, któremu należy poświęcić nieco uwagi. Niezmiernie ważne jest aby pamiętać,  że przy każdej nowo zawartej umowie najmu (Tenancy Agreement) sprawdzić należy czy najemca ma prawo do legalnego pobytu w Wielkiej Brytanii oraz zażądać od niego oryginalnego dowodu tożsamości lub paszportu oraz zachować kopię. Tę samą procedurę należy zastosować w stosunku do najemców nie wymienionych w umowie najmu, którzy zamieszkiwać będą daną nieruchomość.

Obowiązki landlorda polski prawnik uk londyn

Obowiązki Landlorda w Wielkiej Brytanii.

Obowiązki Landlorda – na co zwrócić uwagę?

Sprawdzenia dokumentów należy dokonać dość szczegółowo. Landlord powinien upewnić się, że dokument jest oryginalny a osoba na zdjęciu to faktycznie najemca. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na datę urodzenia, imiona oraz dodatkowe dokumenty, takie jak akt małżeństwa czy wyrok rozwodowy (w przypadku zmiany nazwiska). W przypadku wątpliwości co do tożsamości potencjalnego najemcy, Landlord może skontaktować się z Home Office i skorzystać z systemu ‘Landlord’s checking service’.

Landlord, który nie poczynił odpowiednich kroków, by sprawdzić status najemcy może narazić się na grzywnę do £3,000 a także na karę pozbawienia wolności.

Pomoc prawna w sprawach nieruchomości oraz prawa imigracyjnego

Planując wynajem mieszkania w Wielkiej Brytanii Landlordzi powinni pamiętać o wartości jaką niesie profesjonalne doradztwo radcy prawnego, specjalizującego się w konkretnej dziedzinie prawa. Dla prawników Carter Lemon Camerons bezpieczeństwo klientów i uregulowanie ich statusu imigracyjnego jest kluczowe, dlatego tez oferujemy pomoc prawna w zakresie doradztwa w zakresie prawa  nieruchomości, a także sporządzenia aplikacji do Home Office.

Zapraszamy do kontaktu mailowego z mecenas Katarzyną Bogusławską, Partnerem w Carter Lemon Camerons w departamencie ds. korporacyjnych lub telefonicznego pod numerem +44 (0) 20 7406 1018.