Nie taki Brexit straszny jak go malują

Nie taki Brexit straszny jak go malują,  takie było nieoficjalne hasło  XVI Forum Polskich Menedżerów Logistyki POLSKA LOGISTYKA. Forum odbyło się 7-8 października w Warszawie.

Jak co roku, uczestnicy spotkania: przewoźnicy, operatorzy i logistycy otrzymali mnóstwo praktycznych informacji w czasie licznych prezentacji i dyskusji.

Wiele dyskusji dotyczyło wpływ geopolityki na łańcuch dostaw.  Jednakże Brexit dominował zarówno na scenie jak i w kuluarach. Adwokat Carter Lemon Camerons LLP, Katarzyna Boguslawska wzięła udział w panelu dyskusyjnym zatytułowanym: Zmiany geopolityczne: embargo z Rosją, wojna handlowa Chiny i USA, Brexit. Mecenas Boguslawska wyjaśniła jak doradza klientom aby zweryfikowali istniejące kontrakty, zabezpieczyli nowe transakcje oraz status imigracyjny własny i pracowników.  Paneliści byli zgodni, ze Brexit zmieni strukturę transportu oraz łańcuchów dostaw ale byli optymistyczni co do przyszłych rozwiązań. Wszyscy byli zgodni, ze stała analiza i wymiana informacji jest konieczna aby nie ucierpiał system logistyczny.

Wideorelację z forum można obejrzeć  na stronie:   https://www.youtube.com/watch?v=S8epBgWlVQY&feature=youtu.be

Relację Pulsu Businessu na https://www.pb.pl/nie-taki-brexit-straszny-jak-go-maluja-972582

Carter Lemon Camerons LLP od trzech lat doradza klientom w kwestii Brexitu i pomaga im podjąć odpowiednie kroki przygotowawcze. Więcej informacji można uzyskać podczas indywidualnej konsultacji lub na stronie https://www.cartercamerons.com/services/brexit/.